Det viste sig at være en rigtig god uge, hvor jeg har publiceret to blogindlæg. De to blogindlæg er meget forskelligartede, men begge har noget at gøre med enterprise.
Det første blogindlæg omhandler en boganmeldelse af bogen ”The Essential Advantage” som er skrevet af forfatterne Leinwand og Mainardi og udgivet i 2011. De to forfattere er også konsulenter hos Booz & Company.
Det andet blogindlæg om handler begrebet ”Projekt Starts Arkitektur” som blandt andet omhandler, hvordan organisationer får afgrænsede deres projekter så de lettere kan gå fra projektorganisation til drift organisationen.
I dag vil ligeledes blive en rigtig spændende fordi Chris Potts kommer til København og han afholder et foredrag på IT Universitetet i København.
Skriv et svar